Asociace studentů

Festival vína

Tento projekt, dříve známý jako WineParty, má na půdě univerzity nejdelší tradici. První akce se konala již v roce 2007, od roku 2012, při 10. konané akci se přešlo na název „Festival vína“ a projekt dostal novou formu.

Akce se pořádá jednou do roka a to v zimním semestru. Hlavní náplní festivalu je degustace českých a moravských vín, vystoupení folklórních tanečních souborů a cimbálové muziky, která hraje k tanci a poslechu. Součástí je i bohaté občerstvení a doplňkový program – tombola, soutěže. V prosinci je program obohacen o vánoční atmosféru.

Účastníci při vstupu obdrží degustační lístek, na který mohou zdarma ochutnávat určitý počet vzorků vína dle vlastního výběru. Zároveň se každý účastník může zúčastnit soutěže o hodnotné ceny při poznávání „slepých vzorků“ nebo při vyhlašování TOP vzorku degustace. Pokud nebude mít „koštovníček“ na degustování vzorků, může si zakoupit nový a v degustaci pokračovat.

Místem konání akcí je výstavní prostor Kruhové haly s kapacitou cca 300 lidí. Tyto prostory nám umožní otevřít pro účastníky tři až čtyři degustační bary s obsluhou. Každý bar nabízí v průměru 2-3 vinařství a jejich produkty, celkem se většinou jedná o 10-15 odrůd. Celkový počet nabízených vzorků bývá kolem 50, záleží vždy na konkrétní náplni akce a momentálních možnostech vinařství.

Souhrn „Wine party“
Počet uskutečněných akcí: 16
Počet vinařství na akci: 6-8
Počet vzorků na akci: 40-60
Návštěvnost: cca 250-300 lidí
Účast vinařství: 10x Vinařství Vaďura, 9x Vinařství ČZU, 4x Vinařství Křivák, 3x Vinařství Habřina, 3x Vinařství Zaječí, 4x Zamecké vinařství Bzenec, 2x Vinařství Čížek, 1x Vinařství Sýkora, Mikrosvín Mikulov, Réva Rakvice, Vinařství Čebav, Vinařství Vinea, Vinařství Bohuslav, Víno Valtice, Soare Sekt, Vinařství Přítluky, Vinice Hnanice, Vinařství Šalša, Chateau Lednice, Vinařství Cícha, Vinařství Drobil, Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Nešpor a Rajský

Fotky z akce zde:
Zimní festival vína 2015
Předvánoční festival 2014
Jarní Festival vína 2014
Vánoční festival vína 2013
Festival vína 2013
Wineparty 2012
Vánoční Wineparty 2011

Projektový management

Ondřej Pilch htcpilch@gmail.com
Tereza Jedlanová Tjedlanova@gmail.com
Vlastislav Tůma vlastislav.tuma@gmail.com
Jan Borák borak@rektorat.czu.cz